Від Хвойки до 3D-моделей: як продовжується дослідження трипільської культури

Від Хвойки до 3D-моделей: як продовжується дослідження трипільської культури

В 1897 році знайомий нам всім зі шкільних років археолог-любитель Вікентій Хвойка відкрив трипільську культуру, знайшовши декілька культурних артефактів біля села Трипілля на Київщині. Подальші знахідки археологів виявили, що артефакти на цій території старіші за попередні знаходження у європейській археології на майже 3000 років.

Що ми оцифрували?

Ми вирішили не зупинятись на цьому і продовжували досліджувати світ Трипілля за допомогою сучасних технологій. За допомогою панорамної зйомки ми створити віртуальний тур КЗ КОР “Київського обласного археологічного музею”, де зараз зберігаються знахідки трипільської культури. Деякі з них ми оцифрували, використовуючи технологію фотограмметрії.

Більше про артефакти

Один з найцікавіших артефактів — антропоморфна фігура жінки, яка збереглася з 3700-3200 років до н.е. Фігурка відображає образ богині-діви та є важливим елементом трипільської пластики. Вона має великі стегна, тонку талію та груди у вигляді маленьких виступів. Подібні фігурки, відомі також як неолітичні венери, археологи знаходять в багатьох первісних поселеннях. Деякі з них зовсім маленьки, бо мали поміщатись в долоньку й бути оберегом. Всі вони відображають ідеали жіночої краси конкретних часів та народів й є символом родючості.

Чому це важливо?

Ці артефакти були виготовлені ще в 4000 році до н.е. і наразі є дуже крихкими. Оцифрування дозволяє зберігати їх для майбутніх поколінь і продовжувати дослідження. Вивчення трипільської культури допомагає нам краще зрозуміти життя та культуру наших предків, їхні традиції та звичаї. Це важливо для збереження та розвитку національної ідентичності та культурної спадщини.


Інші Проєкти

Модель храму – 6000 років історії
Оцифрування експонатів

Модель храму – 6000 років історії