Літописець, майоліка Врубеля та трошки радянського ню: як побачити сховані скарби

Літописець, майоліка Врубеля та трошки радянського ню: як побачити сховані скарби

В 2022 році Київський художній галереї виповнилось 100 років — святкуванню цієї дати завадило повномасштабне вторгнення росії. Через це музею довелось сховати та евакуювати більшість своїх експонатів. Проте без подарунків вони не залишились — ми по завданню «Київ Цифровий» оцифрували 6 перлин — скульптур видатних митців, з колекції музею, які ще довгий час будуть сховані від очей відвідувачів, створили онлайн-виставку та відео для демонстраціі в музеї.

Що ми оцифрували?

У Національному музеї “Київська картинна галерея” зберігаються унікальні ню-скульптури радянських митців Олександра Дейнеки, Юлії Укадер та Сергія Коньонкова. Скульптурні зображення Нестора-літописця та Спінози авторства Марко Антокольського. І, авжеж, перлина колекції — майоліка «Голова Левиці» Михайла Врубеля. Ми розробили 3D-копії цих скульптур. Тепер їх можна побачити в будь-який час та з будь-якого куточка світу на онлайн-виставці.

Чому це важливо?

Вже понад 300 років яскрава і самобутня українська культура потерпає від дій держави-агресора. Під час повномасштабного вторгнення це відчувається особливо сильно, адже музеї не можуть працювати у повній мірі. Їх колекціям не тільки погрожує забуття, а й фізичне знищення, адже росія обстрілює наші міста щодня. Ми перші, хто за часів широкомасштабної війни почали допомагати музеям зберігати свої експонати в цифровому форматі та популяризувати таким чином свої колекції.

Наприклад, Михайло Врубель, роботи якого знаходяться в колекції музею, вагому частину свого життя провів у Києві. Тут він брав участь в розписі Кирилівської церкви та Володимирського собору, написав одну з найвідоміших своїх картин — «Дівчинка на тлі перського килиму», а в Одесі почав працювати над знаменитим «Демоном».

Зараз його твори сховані, проте завдяки нам — їх можна побачити онлайн. І, на відміну від справжнього музейного експонату, покрутити і роздивитись з усіх боків.


Команда проекту

Дмитро Матяш

Керівник проєктів

Віталій Євсович

3D дизайнер

Сергій Ревенко

Експерт з фотограметрії

Інші Проєкти

Модель храму – 6000 років історії
Оцифрування експонатів

Модель храму – 6000 років історії