Українське весілля — те, на чому варто побувати кожному. Проте не завжди є така можливість. Ми вирішили навідатись в музей Івана Гончара та оцифрувати національне святкове вбрання, щоб будь-хто з вас міг побачити, як виглядали наречені в ХІХ-ХХ століттях.
Що ми оцифрували?
Всього ми оцифрували 6 костюмів, які одягали на свята жителі Івано-Франківщини, Чернігівщини, Полтавщини та Черкащини. «Перлина» колекції — весільне вбрання з Миргородського району Полтавщини. Незаміжні українки цього етнографічного району на свята вдягали сорочку, плахту, пояс, керсетку та прикраси, які відображають традиції та ремесла майстрів того часу. Сорочка, вишита лиштвою та вирізуванням, спільно з плахтою «зірчаткою» та парчовою запаскою створюють неповторний образ.
Унікальність цього вбрання полягає в дрібних деталях та використанні традиційних ремесел, що передаються з покоління в покоління. Вишуканість та майстерність виготовлення прикрас, які доповнюють образ, роблять цей костюм незабутнім символом української культури та історії.
Чому це важливо?
Оцифровані зразки національного святкового вбрання допоможуть зберегти та передати наступним поколінням багату культурну спадщину України, а також вивчити та оцінити величний рівень майстерності наших предків.
Проєкт реалізовано за сприянням «Києва цифрового» в рамках проєкту цифровізації музеїв і розвитку культурно-туристичного хабу.