Разом з Національним музеєм українського декоративного мистецтва ми розробили віртуальну виставку предметів, що походять з Київщини, де існували потужні осередки керамічного, фарфоро-фаянсового, скляного виробництва тощо.
Що ми оцифрували?
З музейниками ми відібрали та оцифрували 7 скарбів колекції різних типів матеріалів та різного часу. Ми створили 3D-копії:
- глека, який в 1839 році виготовила Києво-Межигірська фаянсова фабрика
- посудини для напоїв в вигляді дволикого лева початку ХІХ століття
- посудин у вигляді козла та барана авторства Дмитра Головка 1960-х років
- статуетку Архангела Михайла XVIII століття
- писанку кінця ХІХ століття.
Проте особливої уваги заслуговує крокодил, якого в 1936 році зліпила відома на весь світ українська художниця Марія Примаченко. Цю невеличку керамічну скульптуру мисткиня розмалювала самотужки, перенесши на неї свої улюблені мотиви: квіти та інші рослинні орнаменти.
Чому важливо?
Національний музей зберігає унікальну колекцію витворів усіх видів декоративного мистецтва України. Зокрема, там можна знайти цікаві екземпляри килимарства, ткацтва, кераміки, писанкарства та іншого. Це різноманітні предмети, які талановиті майстри перетворили на високохудожні мистецькі твори. В колеції майже нема гучних, відомих на весь світ, імен. Проте ці витвори заслуговують загальної уваги, адже є витонченими й унікальними.
Проєкт реалізовано в рамках проекту цифровізації музеїв і розвитку культурно туристичного хабу від «Київ Цифровий».